c3039162-2e0f-4230-93c0-e98e7015cdc6
Sekcja Procesów Technologicznych Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN, jak co roku, przyznała nagrody za najlepszą pracę doktorską obrobioną w roku 2022.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym roku laureatami zostali:

dr inż. Gabriela Fojt-Dymara - za pracę z zakresu przeróbki plastycznej
„Strukturalne i mechaniczne czynniki ciągliwości na gorąco stali wysokomanganowych”
promotor: dr hab. inż. Marek Opiela, prof. PŚ.

dr inż. Paweł Jurczyk - za pracę z zakresu odlewnictwa
„Wpływ składu chemicznego i warunków obróbki cieplnej na mikrostrukturę oraz wybrane własności użytkowe staliwa wysokostopowego typu duplex GX2CrNiMoCuN 25-6-3-3”
promotor: dr hab. inż. Tomasz Wróbel, prof. PŚ.
promotor pomocniczy: dr inż. Czesław Baron
opiekun z przemysłu: mgr inż. Jerzy Jamontt

Serdecznie gratulujemy Laureatom i ich Promotorom i Opiekunom tej prestiżowej nagrody !
Sukces dla Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej jest tym większy, że w obu kategoriach konkurencja ogólnopolska jest co roku na wysokim poziomie merytorycznym. Do tej pory tylko raz zdarzyło się, że nagrodzone w obu kategoriach prace doktorskie były zrealizowane na jednej uczelni.

Pani dr inż. Gabriela Fojt-Dymara w dniu 7 listopada zaprezentowała wyróżniony referat na ogólnopolskiej konferencji Plastmet 2023, na sesji otwierającej konferencję.
Natomiast oficjalne wręczenie nagród odbędzie się podczas zebrania Sekcji Procesów Technologicznych Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN w dniu 30 listopada 2023 r. na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej.

aee21e5e-ca74-4752-84a3-606d64737dfb